No tears anymore! - 2. díl

3. dubna 2010 v 22:47 | Alciellë |  No tears anymore
No tears anymore! - 2. díl


komix

Školu jsem stihla o fous. Řidič mě hned sjel, že pro nováčky neplatí jiná pravidla. Omluvila jsem se mu tedy za zdržení a sedla jsem si na volné poslední místo, které bylo až vzadu. Ve škole jsem bloudila. Tolik chodeb neměla ani naše předešlá škola. Po chvíli jsem to vzdala a zeptala se kolemjdoucího na cesty k řediteli. Byl tak laskav, že mě odvedl přímo před jeho dveře. Jemně jsem zaklepala a chtěla vejít, když v tom mě zastavila jeho sekretářka: ,,Pan ředitel se omlouvá, ale musel odjet. Bude Vás očekávat zítra, slečno Andersonová.''  Skvělý, alespoň o jednu starost míň, pomyslela jsem si.

Škola ubíhala pomalu a v každé hodice jsem odvykládala naučenou frázi při představování. Na obědy jsem prozatím nechodila. Takže jakmile odzvonila poslední hodina, šla jsem pěšky domů. Sice to byl kus cesty, ale aspoň jsem se prošla a prohlédla město. Po příchodu domů jsem se posadila na náš gauč.

komix
Seděla jsem ještě s batůžkem na pohovce a přemýšlela jsem, co bych mohla dělat. Zatím tu nikoho neznám a mamka nebyla doma. Že bych šla na počítač? Mohla bych si přepsat tu práci pro ředitele a zjistit si spoje do města. Potřebovala bych si nakoupit nové oblečení a jelikož lednička zeje prázdnotou, tak i jídlo. Mé plány však přerušilo hlasité volání o jídlo. No jo, já vlastně dneska toho moc nesnědla. Pouze snídani a jablko.

komix
Dokráčela jsem tichým domem k ledničce a otevřela jsem ji. Chvilku jsem pátrala, co bych mohla zakousnout, ale jak už jsem řekla, lednička zela prázdnotou. Popadla jsem tedy z kredence paprikový chipsy.
komix
Roztrhla jsem sáček s chipsami a rukou jsem si jich pár nabrala a posléze dala do pusy. Byly vážně dobrý, ale ještě lepší by byly s kečupem u nějakého hororu. Nebo taková mléčná čokoláda. Mňam .. Sbíhaly se mi sliny, a tak jsem svůj balíček odložila na pult v kuchyni a zaběhla si do pokoje pro peníze, které jsem si vložila do peněženky a tu do kabelky. Převlékla jsem se a kabelku, stejně tak batůžek jsem si uklidila do pokoje.
komix
Rozhodla jsem se zatím poklidit doma. Netušila jsem, v kolik se mamka vrátí, a tak jsem se do toho pustila sama. Čistícím prostředkem jsem pošplíchala pulty v kuchyni a nechala je chvilku působit. Přemýšlela jsem nad tím, že je čas pozměnit kuchyň a koupelnu, dodělat můj a mamčin pokoj. Bohužel chyběly ty peníze, takže jsem doufala, že brzy nějaký budou. Mohla bych si tu najít brigádu. Hned zítra to omrknu. Nebo ještě dnes, uvidíme ..

Pevně jsem držela namočenou houbu a tlačila na ní tak, aby smyla nečistoty. Avšak jedna taková neposedná se nechtěla vzdát. Vůbec nešla dolů. Začala jsem být už zoufalá, čím to smyju. Nakonec jsem to nechala tak, jak je. Rozhodla jsem totiž pro řešení, že tahle kuchyňská linka půjde rovnou pryč z této místnosti.
komix
Poté jsem umyla těch pár kousků nádobí, co leželo na stole. Převážně tedy dva talířky, jeden hrnek od kávy a jedna sklenička od limonády. Ještě jsme tu nestihly vyvařovat jídla, krom ranních toastů. Po vykonání i téhle práce jsem ještě umyla sporák a umyvadlo. Než jsem se nadála, byl čas vyrazit do města. Venku se začínalo stmívat.
komix
Zabouchla jsem za sebou dveře a až pozdě jsem si uvědomila, že jsem v zámku nechala klíče. Vytáhla jsem tedy mobil, že zavolám mamce a poptám se jí, co mám udělat. Protože ani ona se domů nedostane. Ta však měla vypnutý mobil. Zatracená práce, řekla jsem si. Nechala jsem to tedy plavat a sešla těch pár schodů na cestičku. Pomalu jsem kráčela směr město. Jenže mé lehké a rozhodné kroky zastavily podivné zvuky. Rozhodla jsem se, ač jsem se i bála, jít rozluštit, co za tím vězí, a přitom mě napadalo hned několik verzí, kdo by za tím mohl být. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gabča Gabča | Web | 4. dubna 2010 v 16:05 | Reagovat

No páááni!! Kdybych věděla, že takhle brzo doděláš komix.. Tak bych na počítač vlezla dřív..xDxD Jůů.. To se ti tak povedlo..xoP Abych, pravdu řekla, nechtěla bych si zabouchnout klíče.. A pak ty kroky.. Úplně mi naskočila husí kůže..xDxD Až moc jsem se vžila..xDxD Strašně jsem zvědavá, kdopak to Nicol "pronásleduje".. Snad mám to jméno dobře..xDxD Abych ji náhodou nespletla s někým jiným..xDxD A pak taky.. Mohl by to být nějaký kluk..xoP Nebo zloděj..xoP A nebo zvíře..xDxD No jo.. Má bujná fantazie pracuje a pracuje.. Moc se těším, co na nás čtenáře přichystáš.. Určitě to bude zajímavé..xo)

2 sumrak-nov-zatmenie sumrak-nov-zatmenie | Web | 5. dubna 2010 v 16:04 | Reagovat

text je super! ale obrázky by potrebovali viac šmrncu :D

3 Mish@ Mish@ | Web | 8. dubna 2010 v 9:53 | Reagovat

Já si klíče spíš zapomínám, než zabouchávám:D Chuděra:D No schnell, dál;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama