No tears anymore! - 7.díl

29. srpna 2010 v 18:19 | Alciellë |  No tears anymore
komix
No tears anymore! - 7. díl

(Překl.: Už žádné slzy!)

Snad se díl bude líbit. Děj se pořádně rozeběhne později.komix
Byl čas vystupování. Tentokrát řidička nebyla natolik ochotná, aby mi zastavila před domem. Prošla jsem uličkou a zvolala "Nashle" na řidičku. Pak už mi zbývalo jít pár ulic k domovu. Těšila jsem se na Mauglího. Hlavně na to, až si spolu vyjdeme do lesa. V bývalém městě jsem poblíž domu měla ledatak paneláky, obchody a kolejnice. Teď jsem tu měla o mnoho více přírody. Nebylo to na škodu, i když mi stále chyběl můj rodný kráj.

komix
K mému štěstí byl doma pouze Mauglí. Tuhle zprávu jsem uvítala s radostí. Neměla jsem nervy hádat se s mamkou hned po příchodu ze školy. Mauglí si hověl ve svým pelíšku a po očku mě pozoroval. Přidřepla jsem k němu: "Tak co, Mauglí, půjdeme ven?" Mauglí nadšeně zvedl hlavu a začal vrtět ocáskem. "Je mi to jasný." U počítače jsem se natáhla pro bloček s tužkou a napsala mamce vzkaz Šla jsem vyvenčit Mauglího. Vrátím se zhruba za dvě hoďky. Doufala jsem, že do té doby alespoň trošku vychladne.

Venku bylo nádherně. Mauglí těžce, ale přesto zdolával nástrahy přírody. Líbilo se mu v lese tak jako mně. Po necelé půl hodině jsme našli nádhernou mýtinku, kde jsme si sedli. Vzala jsem si Mauglího na klín. Byl tak unavený, že usnul. Přemýšlela jsem, jak zařídit, abych se s někým seznámila. Abych byla populární. Ale přitom abych byla svá a přirozená. Když mě stále napadalo totéž, uvědomila jsem si, že to není až tak špatný nápad. Jen ho bude chtít více promyslet.

Vytáhla jsem mobil a mrkla na hodinky. "Ach ne!" Vyděsila jsem se při pohledu na čas. Za půl hodiny bych měla být doma. Ale jak to mám stihnout? Pobídla jsem Mauglího, abychom vyrazili. Bohužel je ještě docela malý na to zvládnout takový kus cesty, takže jsem ho celou zpáteční cestu nesla.
komix
Odemkla jsem dveře a položila Mauglího na zem. Vyzula jsem si své ušpiněné boty a zvolala jsem: "Mami? Jsi tu někde? Už jsem doma." Ona se však neozývala, a tak jsem se dala na průzkum domu. Nikde jsem ji nenašla, takže jediné místo, kde by mohla být, byla práce. Zajímala ji víc než já, nebo Mauglí. To kvůli té práci, co mi ukradla přátelé a mamku, jsme se sem přistěhovaly. Nenáviděla jsem ji! Vzala jsem houbu na nádobí a umyla Mauglímu misku, abych mu nasypala masíčko z konzervi, které on rád.
komix
Hodiny letěly jako splašené a má náročná matka nikde. Potřebovala jsem s ní mluvit ohledně blížícího se vystoupení. Potřebovala jsem s ní probrat novou školu a svůj pokoj. Ale jak rafičky utíkaly, ona nikde. Pustila jsem se tedy do učení, napsala jsem projev a pak se vrhla ke svému notebooku, jestli mi nepíše má kamarádka. Číslo 0 mě ujistilo v tom, že ztrácím svou dlouholetou kamarádku a s ní i skvělé časy. Neměla jsem tu nikoho až na Mauglího, ale i on byl ještě prcek, takže mi nerozuměl.

Vystoupení bylo den ode dne blíž a blíž a mě se zmocňovaly pochybnosti, že to nezvládnu. Cvičila jsem víc, než kdy bylo nutné. Po příchodu ze školy jsem odhazovala tašku do kouta svého pokojíku, někdy jsem ji zapomněla odhodit, jak jsem spěchala na trénování. Zapnula jsem si mikrofon, vybrala písničku a už pilovala ty své výšky a hloubky, co mi občas dělaly potíže. Než jsem se nadála, byla noc, s níž přišla i mamka.

komix
Bylo na ní vidět, že má špatnou náladu. Bohužel nebyl tu nikdo jiný, než já jejím terčem.
"Mladá dámo, tohle jsem si vážně nedomluvily! Hledám tě doma, ale slečna si vyrazí trajdat po lese! Ale že by obstarala jídlo, uklidila doma, to ne?! Po nocích chodí zpívat a tancovat jako nějaká děva, ale ráno včas vstát a nasnídat se? To by tě ubylo?! A s tím tancováním a zpěvem skončíš, to ti garantuju, dokud se nezačneš starat o chod domácnosti a o školu! Sama to nezvládnu."

"Ne, to ne! Zpěv a tancování mi nemůžeš vzít! Už jsi mi sebrala přátelé, mého kluka a náš domov. Prosím.."

"Jak jsem řekla, Nicol. Dokud se nezačneš chovat jinak, tak máš zakázaný někde vystupovat a tancovat. Pro jistotu ti odpojím karaoke," odkráčila si sednou ke kosmetickému stolku.
komix
Nevěděla jsem, co dělat. Sledovala jsem mamku naštvaným pohledem. Byla to však přetvářka, popravdě se mi chtělo brečet. Od té doby, co jsme se přistěhovaly se čím dál hádáme. Nemám se o koho opřít, s kým si vyrazit ven a teď tohle? To ji neodpustím, řekla jsem si sama sobě.

Stoupla jsem si kousek za ní a sledovala její odraz v zrcadle, jak si hodlá svázat vlasy stužkou. Moje oči metaly blesky, ale ona vše přešla s takovou jednoduchostí. Copak ji to nemrzí? Nemá mě ani trošku ráda?

"Nemám tě ráda! Nesnáším tě! Sebrala jsi mi všechno, co bylo součástí mého života! A teď mi sebereš mou jedinou maličkost, co mě drží nad vodou?! To už tady pak nemusím být! Nestojí to ani za to, abych vůbec žila a brala tak vzduch těm, co ho potřebují. Nedivím se, že tě otec opustil!!!"

S brekem jsem vyběhla domovními dveřmi pryč z domu, rukama si otírala slzy, které mi vyhrkly ven. Co teď budu dělat?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lowiska Lowiska | Web | 29. srpna 2010 v 18:30 | Reagovat

Hej tak to nevím, co teď chudák bude dělat. a ani si netroufám hádat....
Super to bylo :) Až na pár pravopisných chybek.. skvěle se to četlo, i fotky jsou moc pěkné;))

2 Alciellë (autorka blogu) Alciellë (autorka blogu) | Web | 29. srpna 2010 v 18:55 | Reagovat

[1]:Díky moc, snažila jsem se =D Pravopisné chybky později opravím =D

3 Erunis Erunis | Web | 5. září 2010 v 14:31 | Reagovat

Jsem teda pěkná ostuda, že až teď jsem si konečně našla čas a přečetla si další díl komixu. Opravdu se stydím..=(
Ale to je teď jedno. Opět mě Tvá písmenka, jež si poskládala do slov a posléze ty do vět, naprosto uchvátila. Nestačila jsem zírat. Má pusa se postupně otevírala jako hangár, srdce tlouklo jako o závod a nadechovat se bylo až příliš obtížné. Všechno jsem prožívala s Nicol. Nevím, jak to ty děláš, ale vždycky mě každičký díl natolik pohltí, že jenom nestačím zírat.
Opět jsem zvědavá, co dalšího se v Tvé hlavince vylíhlo. Na další díl se třesu jako malé děcko. Budu doufat, že bude brzy.=)

4 Mr.Maik Mr.Maik | Web | 11. září 2010 v 11:53 | Reagovat

Moc krásný dílek :) .. Krásně fotíš :) ..

5 Alciellë Alciellë | Web | 11. září 2010 v 12:11 | Reagovat

[3]: Nis, ty vždycky umíš potěšit ;) Díky moc..

[4]: Díky, snažím se :)

6 simsakove simsakove | Web | 14. října 2011 v 17:57 | Reagovat

supr blog pls navstiv i muj a komentuj a cti dik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama