Říjen 2010

Název "Šepot malé elfky"

30. října 2010 v 22:53 | Alciellë
design

.. aneb vysvětlení jeho názvu


Dlouho jsem se rozmýšlela, zda-li se mám pokusit Vám přiblížit to, jak jsem došla k názvu Šepot malé elfky, který najdete na designu. A vůbec, vysvětlit i design. Nakonec zvítězilo to, abych se s Vámi o to podělila. Snad to někdo oceníte.

Název vznikl pozpátku. Nejdříve elfka. Nebylo to těžké vymyslet. Jednak má přezdívka Alciellë je "elfí jméno Lenka", což je malý paprsek, pochodeň. Na dovolené mi tak začínal přezdívat můj bratr, když jsem si užívala vodních radovánek. Prozradil mi to, že ve vodě vypadám jako elfka. Nevím, můj názor je takový, že podobná elfce vážně nejsem. K tomu jsem přidala přídavné jméno malá, jelikož i já jsem malého vzrůstu.  Nakonec šepot. To bylo v podstatě horší. Nic mě nenapadlo a jelikož jsem zavedla rubriku Pergamen, kterou následně zruším, mělo to znamenat něco jako výkřiky do tmy, když si na něco stěžuju, pláču, když se směju... Popis svých myšlenek, pocitů, nálad a všedních dnů. 

Design se odvíjí též ode mě. Miluji hudbu, strašně moc ráda zpívám. Dříve jsem zpívala ve sboru. Pozadí jsem vybrala takové, aby tam bylo to slunce (paprsek) a připsala jsem svůj oblíbený citát, kterého bych se chtěla držet. Simka na designu mi není podobná, i když hnědé vlasy mám též.
No tears anymore! - 8. díl

30. října 2010 v 22:16 | Alciellë |  No tears anymore
komix

No tears anymore! - 8. díl
(Překlad: Už žádné slzy!)
Od tohoto dílu se budu snažit psát jinak, aby vás to zaujalo. Aspoň se o to pokusím. Později už to začne jako povídka.

Královna bílých tenisek

16. října 2010 v 19:58 | Alciellë |  Jednorázovky
obrázekJednorázovka Královna bílých tenisek byla napsána během dvou písniček - od Elánu Kralovna bielych tenisiek a od No name Ponukam ti seba. Jednorázovka je o dívce, která miluje své bílé tenisky i přesto, že ji občas přinesly smůlu, ale jednoho dne i něco víc. Doporučuji si poslechnout písničky.
Tu druhou jsem nikde nenašla :-(  Ale je nádherná..
10 věcí, které mám ráda..

12. října 2010 v 13:41 | Alciellë |  Řetězáky
Konečně jsem se odhodlala a připojila jsem se k této "hře", do které mě zapojila Lowiska. Její blog velice ráda navštěvuji a co víc, miluji její tvorbu. Obdivuji jí, že vůbec má na to nervy a nápady. Určitě k ní mrkněte, ty vlasy jsou prostě luxusní ;) Nebýt ji, určitě bych se nezapojila, řetězáky nemám zrovna v lásce. Lowisce děkuji za pozvání :)

Jednoduchá pravidla hry:

1. uvést, kdo tě do hry pozval
2. vyjmenovat 10 věcí, které máš rád
3. prostřednictvím komentáře pozvat dalších 10 osob do hry

Chtěla jsem podotknout, že tyto věci nejsou skládány podle toho, které mám raději a které méně. Ke všemu toho mám ráda strašně moc, ale tohle mě napadlo opravdu jako první, tak jsem to rovnou napsala.

Alciellë miluje..

10. října 2010 v 21:48 | Alciellë

oO
Toulky Oo


Al zatoužila toulat se po zemi české, po zemi zahraničí.
Alciellë obdivuje krásu hradů, zámků, zřícenin a dalších památek.oO Zápisník Myšky Oo


Povídá se, že pes je nejlepším přítelém člověka. Pro Alciellë to tak určitě je, a proto píše Zápisník Myšky - své milované fenky. Nejen osudy lidí jsou zajímavé a stojí za to si je přečíst.
oO Knihy Oo


Jedním z koníčků Alciellë je četba knížek, nejen povinná, ale i ta jiná. Chtěla by se s vámi podělit o své úlovky, které ji okouzlily, ale též o názory na jiné "choutky" z literatury.


oO Tipy, triky a rady Oo

Tipy, triky, rady - jen tu se to dočtete. Víc snad k tomu ani nemusím psát.

Alciellë se vykecává...

10. října 2010 v 21:45 | Alciellë

oO Pergamen Oo

Alciellë bere svůj bílý brk a namáčí jej do kalamáře. Co kouzlí na starém pergamenu? Naleznete tu slohovky, témata týdne,...


oO U splavu Oo

Co je jinam nevešlo, aneb tak slouží U splavu - spláchneš špínu ze sebe rád.
(Slouží jako odpadkový koš.)


oO Tok myšlenek Oo

Když se Alciellë toulá v dálkách vzdálených, tak tomu je i v této rubrice.
Směs jejich neuspořádaných myšlenek...Hudba, filmy a jiné "úlovky", které se Alciellë zdály úžasné na to, aby je jiné oko nespatřilo.

oO Řetězáky Oo

Zaujaly mě, odpovídám. Všemožné řetězáky - o mém soukromí, o mých zálibách...

Alciellë tvoří..

10. října 2010 v 21:42 | Alciellë


oO
Fotografie Oo

Fotografie pořízené Al - příroda, zvířata, lidé..oO Obrázky ze hry Oo

Nejen v realitě se dá fotit, takže jdeme cvak(at) objektiv.
Obrázky pořízené ve hře The Sims 2.oO Videa Oo

Alciellë nejen fotí, ale i tvoří videa :)

Blog

10. října 2010 v 21:37 | Alciellë

oO Měsíčník Oo

Novinky za poslední měsíc - co se vše změnilo, co se událo...oO Šatník Oo

Veškeré kabátky toho blogu, které jsou tu uskladněnyoO Rychlé šípy Oo

Kratičké zprávy, co se bude dít, na co se máte připravit...


>>
Návštěvní kniha <<


"Guestbook" slouží od toho, abyste mohli psát vaše přání, stížnosti..


Alciellë píše komixy..

10. října 2010 v 21:32 | Alciellë

oO Forbidden to remember, terrified to forget! Oo


Ilona hoří láskou k Robertovi, avšak jednoho dne všechno končí a i on, princ jejího srdce, odjíždí pryč. Život k ní však byl nemilosrdný než ke komukoli jinému. Iloná má dvě možnosti, vzdát se, nebo jít vstříc nástrahám, které jí připravil život.
oO No tears anymore! Oo


Nicol se stěhuje se svou matkou do nového městečka, avšak nedobrovolně. Přichází tak o své přátelé, o svého přítelé, o svůj rodný kraj. Jako nováček to ve městě nemá lehký a ostatní jí to neusnadňují. Svůj veškerý volný čas tráví jako "zpěvačka". Jednoho dne však narazí na něco (někoho), kdo ovlivní a změní její život. Bude i nadále zpívat? Na koho narazí? Co se stalo?

Ve známém městečku Krasohlídkov se vyhlásilo pátrání. Rozjelo se sem hned několik desítek detektivů, aby nalezly ztracenou manželku, milovanou matku Bellu Gothovou. Mezi nimi byla i slečna Nicol Rose, úspěšná mezinárodní detektivka. Najde však naší Bellu Gothovou? Kam ji zavedou stopy? Jsou podezřelé sestry Calienvovy, nebo Don Juan? Sledujte pátrání na vlastní pěst slečny Nicol Rose.

- Dokončený komix -

Kristýna Mokrá je typ šedé myšky, které se v životě příliš nedaří, pokud se to netýká školy. Sourozenecké neshody, o klucích nemůže být řeč... Ze všech stran slýchává jediné - Věř si! - dokáže to však? Dokáže se postavit realitě čelem, vyhrát vnitřní boj? Dokáže vstát a postavit se na vlastní nohy, splnit si své sny?

Alciellë píše povídky..

10. října 2010 v 21:25 | Alciellë


>> POVÍDKY NA POKRAČOVÁNÍ <<

Povídky, jež se mi zachce dotáhnout do konce. Povídky, které je mi zatěžko skončit.oO Guardian AngelOo

Dívka, jež je na nesprávném místě v nesprávnou hodinu. Při srážce auta je převezena do nemocnice, kde se jí snaží oživit, ale marně. Dívka je již jinde a dostane svou roli. Jak se s ní popere?oO Vampiric Princess Oo

Princess, dívka bez minulosti, se odlišuje od jiných a přitom si připadá stejná jako ostatní dívky. Avšak nikdo ji nepřeje štěstí a karty jsou vyloženy v neprospěch Princess. Zvládne dívka vnitřní, ale i vnější boj?


>>
JEDNORÁZOVKY <<

Psáno většinou při poslechu hudbě s hlavou v oblacích při vlahých a chladných večerech.Autumn/Herbst/Podzim

4. října 2010 v 21:05 | Alciellë |  Pergamen
the sims 2

Připadá mi to, jako by se staré časy definitivně rozplynuly v zapomění. Vyrostli jsme, dospíváme. Letos na podzim ze mě má být "slečna dospělá", po které se budou chtít velká osudná a přitom rozumná rozhodnutí a výsledky. Děsím se toho! Dříve jsem si přála dospět, nebýt už tou malou holčičkou. Teď nechci vůbec dospět, spíše bych se vrátila do dětství. Přeci jenom mi to chybí.

Kde jsou ty časy, kdy jsme na podzim jako malé děti vyráběly draky, které jsme pak pouštěly na poli? Radovaly jsme se z každé maličkosti. Radovaly jsme se z toho, jak vysoko nám letí drak a ostatní to obdivují. Ale pozor, jednou nám letěl na elektrické vedení =D

V dnešním bulváru BLESK se psalo to, zda-li ještě dnešní děti umí postavit draka. Co myslíte? Zvládají to ještě? Musím se přiznat, že jsem už dlouho neviděla žádné dítě pouštět draka. Měla jsem chuť vytáhnout toho našeho žluťáska, vyběhnout za dům na pole a radovat se z toho, co je právě na podzimu nádherné.

Nejen to bývalo nádherné. Jako malé děti jsme sedívaly u ohýnku a opékaly brambory, jablka.. To prostě k podzimu patří. Stejně tak i to, jak jsme mívaly tvářičky černé od sazí. Děti rády tvoří z kaštanů a žaludů těla zvířátek, z párátek nožičky, bodlinky, apod. .. Tohle málo se ještě traduje ať už ve školkách, nebo v rodinách, kde jsou maminky na mateřské.

Vzpomínám si, že jsme chodívaly i na šišky do lesa. Jak jsme lezly po stromech a sháněly si místo, kde by byl náš bungr. V té době to bylo dost oblíbené. Tvořily jsme s pomocí dospělých ptačí budky a následně do nich dávaly krmení. Bylo toho strašně moc, co jsme na podzim dělávaly a udrželo se to jako "naše zvyky". Bývala opravdu legrace.

Miluji podzim, i když na podzim bývá dost práce okolo domů, sbírání plodů, shrabování listí. Jako malá jsem se ráda válela v hromadě listí a rozhazovala ho kolem sebe. Miluji ho proto, že všude kolem nás je všechno tak nádherně barevný. A déšť? Ten podle mého názoru k tomu patří. Nevadí mi. Osvěží vzduch. Laská můj obličej. Nechápu, proč někteří lidi nemají rádi podzim. Jasně, je chladno, větrno a dost často i deštivo.  Chodí se na brambory, sbírají se ořechy, je dost práce, ale i tak. To prostě k podzimu patří, stejně jako úklid patří k jaru. Vždyť je tolik nádherných věcí na podzimu, jak jsem tu již rozebírala. Můžete se přitulit k příteli, protože je vám zima. Můžete s přáteli zajít na grog do nejbližší příjemné hospůdky (odbíhám od tématu zima). A takhle bych tu mohla vyprávět až do alejuja.

Jsme demokratický stát, tak proč nevyjádřit svůj názor?

Alciellë

PS: Omlouvám se za případné chyby, psala jsem to při počítání účetnictví. U sloves jsem psala y, protože jsem to myslela jako ty děti. Snad je to tak správně, opravdu netuším. Kdyžtak mě opravte. Děkuji :)