Prosinec 2010

It was only just a dream!

30. prosince 2010 v 21:11 | Alciellë |  Jednorázovky
obrázek

Přináším jednu z mých dalších jednorázovek. Múza mě políbila přímo v posteli, a tak není divu, jak vznikl pak příběh :-P. Těším se na každou kritiku, kterou s radostí přijmu. Tak s chutí do toho ;).


Recenze na pohádku Škola princů

27. prosince 2010 v 12:41 | Alciellë |  Zaujalo mě
Rozhodla jsem se, že se s vámi budu dělit o to, co mě nějakým způsobem zaujalo. Ať už písničky, nebo filmy, knížky, nebo něco jiného. Pro dnešek jsem se rozhodla pro pohádku Škola princů. Mohli jste ji vidět v sobotu večer v televizi. Musím se přiznat, že mě zaujala při odchodu do víru nočního života. Následující den jsem si pohádku stáhla a teď se chci s vámi o ní podělit ;). Snad vás taky zaujme.

obrázky
(Princ Petr)

V jednom království žije princ Petr, který je příliš velký dobrák. Nedokáže udeřit poslední ránu, loupežníky, násilníky a jiné zloduchy nenechává dávat za mříže, spíše je propustí na svobodu. S tím má nemalé starosti jeho otec, král tohoto království.

Recenze na film Juno

19. prosince 2010 v 9:26 | Alciellë |  Zaujalo mě
Tento týden jsme se v angličtině dívali na film Juno. Film mě zaujal převážně kvůli angličtině. Nebyla to taková ta, kterou se učíme ve škole, ale taková ta mluva teenagerů, slovník sprostých slov. Skvělá hudba to jen dolaďovala a samotný příběh? Bomba! Vemte si z toho ponaučení. O co vlastně šlo? Stačí si to pustit ;), nebo tady přešíst obsah filmu.


film

Ve filmu můžete vidět život Juny, šestnáctileté dívky, která do toho spadla. Jak to myslím? Ok, nač to neříct na rovinu. Juna je těhotná. Při souloži se svým klukem neměli ochranu, a tak to pak končí. Nechtěným dítětem. Juna si dělá těhotenský testy - hned tři, protože tomu nechce věřit a doufá, že oba dva byly vadný. Rozhodne se pro interupci, ale když přijde do ordinace, sekretářka po ní chce dotazník a nabídne ji později ostružinový kondom. Juna si to z toho důvodu rozmyslí a hledá jiný řešení. Najde rodinu, která touží po miminku, ale ze zdravotních důvodů si nemůžou pořídit vlastní.  


Předvánoční Vídeň

18. prosince 2010 v 11:52 | Alciellë |  Toulky
Ciao, přátelé. Pojďme se chvilku toulat po předvánoční Vídni, kterou jsem naštívila s naší školou 10. prosince 2010. Ač v ten den byla zima a foukal studený vítr, nám se výlet vydařil, i když chvilkami to mělo pár vad na kráse. Ale nevadí. Sice jsem nenakupovala (skoro), užívala jsem si focení a památky. Právě o to se chci s vámi podělit. Jste připraveni jít se toulat, vychutnat si předvánoční atmosféru Vídně, dozvědět se něco z kultury? So let's go! ;)

Milý Ježíšku..

17. prosince 2010 v 22:30 | Alciellë |  Pergamen
obrázek


Když jsou ty Vánoce a téma týdne je, co si přeji k Vánocům, rozhodla jsem se sepsat jakýsi dopis našemu českému, jedinečnému a naprosto kouzelnému Ježískovi, který vytváří tu nádhernou atmosféru na celých Vánocích. Byl to však jen takový pokus. Co si přejete Vy k Vánocům?


Češi a jejich vzdělání (názor psaný Al)

7. prosince 2010 v 16:49 | Al |  Tok myšlenek
komix

Co k tomu říci.. Na novinkách.cz se objevil tento článek, na který prostě musím zareagovat. Češi o dost klesli se vzděláním v porovnání s ostatními zeměmi.  Převážně v matematice, přírodovědných vědách a literatuře (čtení knížek). Mám chuť napsat: "A vy se snad divíte?"  Nejde o to, jestli my se učíme, někdy to však ovlivňují různé vlivy, jako třeba učitelé, prostředí, podání toho učiva.. Naše školství! Pro ty, co mají zájem, tak celý článek ;)...


No tears anymore! - 10. díl

6. prosince 2010 v 21:11 | Alciellë |  No tears anymore
komix

No tears anymore! - 10. díl


Pozn.: Z větší části psáno jako povídka, užíte si to ;). Byla bych ráda za každý komentář, ať pochvala, nebo kritika, beru všechno ;). Děkuji předem :).


Nový krátkodobý design - Oheň v krbu

6. prosince 2010 v 17:46 | Alciellë |  Šatník
Design
Ciao přátelé,

po dlouhé době obnovuju vzhled blogu, tentokrát je to spíše taková rychlovka, která brzy zmizí. Nejsem s tím spokojená. Jasně, krb a v něm praskající dřevo mi občas připomenou zimu - takovou tu idylu, kdy sedíte s horkou čokoládou u něho a sledujete plameny pohlcující dřevo a u toho čtete svojí oblíbenou knížku. Ale uznejte. Barvy se mi nepodařilo sladit - aspoň podle mých představ. A okraje? Děsný, nejde mi to nastavit tak, jak to má vypadat.

Takže jak tak nahlížím do budoucna, o víkendu se pokusím vytvořit něco "lepšího", než tuhle rychlovku. A víte proč by to mělo být lepší? Budu mít nový foťák po tom, co se na starém rozbila nabíječka (ale foťák i dvě nové baterky fungují =D). Co budu fotit, to se nechte překvapit. Třeba tu bude neočekávané překvapení... Ale nic neslibuju...

PS: O víkendu snad už konečně proběhnou ty změny, pokud se nepustím do dalších úklidů svých věcí, věnování svým dalším zájmům a přátelům a hlavně pokud se mi bude chtít =D.


Vaše značně rozladěná a unavená Al :)

Fotografie č. 1 - Jednou takhle po ránu

4. prosince 2010 v 10:35 | Alciellë |  Fotografie
fotky

Co říci k této fotce? Snad jen.. Nějakým způsobem se mi líbí. Je to focený už před pár dny, měsíci.. Foceno je to mobilem, neboť do školy foťák nenosím. Je to někdy mezi šestou a sedmou hodinou ranní asi, když jsem šla na fiktivní firmu. Fotka není nijak upravována, pouze zmenšená a hozený podpis ;). Kvalita nic moc, ale takhle se mi to líbí. A co vám?