Březen 2011

Seznámení přes internet? Znovu a stále dokola!

28. března 2011 v 18:07 | Alciellë |  Pergamen


Dodnes si pamatuji, jak mě každý varoval před nebezpečím na internetu - nikdy nevíš, kdo se na druhé straně skrývá; nikdy nevíš, jestli dotyčný/á mluví pravdu; nikdy nikomu nezmiňuj své údaje (bydliště, příjmení, fotky,...)! Jenže já už jsem od přírody zvědavý typ. Musím všechno zkusit na vlastní kůži, než se spálím.

Zvláštní, doteď jsem odhalila pár lidí, co lhalo. Pár lidí se mi ozvalo, jestli nechci fotit modeling. Co nabízeli? Honorář 5 000,- Kč a další samé výhody. Což to se poslouchalo dobře, stejně tak nabídka odcestovat jako au-pair do USA, vzít brigádu v Praze v kanceláři... Jenže moc dobře vím, že tohle jsou prostě lži, lži a ještě jednou lži! Jak bych jim mohla věřit? Co když šlo o sexuální služby? Zneužití fotek? Mě samotné?

Pokud to můžu shrnout do takových mých pravidel, tak pravidlo č. 1 by bylo - nikdy nevěř ničemu, co si sama neprověříš! Lidi na internetu tě můžou zlákat na cokoliv, ale málokdy je to pravda. Prošla jsem si tím i já. Psala jsem si s jedním klukem. Podle stylu psaní a chování to byl úžasný kluk, ale později mi něco nesedělo. Po pár dnech, protože jsem začínala k němu cítit sympatie, se sám přiznal, že mu není 18 let, jak tvrdil, ale zhruba 2-4krát tolik. Naštěstí mě nijak neurážel a nechtěl virtuální sex, jak tomu občas na chatu (Lidé.cz) bývá.

Jsem Tvá kamarádka, slečna Závist

2. března 2011 v 22:10 | Alciellë |  Jednorázovky


V poslední době to tu flákám jak s komixy, tak s povídkami a s jednorázovkami. Navšívil mě pan Múzák, políbil mě a dílo bylo na světě. Doufám, že se to bude dát číst. Nevěděla jsem, kam to zařadit, takže to dávám sem. Můžete navrhovat další témata ke psaní - vlastnosti, písničky, apod. Jinak tohle bylo sepsáno při písničce Slečna Závist. Krásnou četbu ;).