Jsem Tvá kamarádka, slečna Závist

2. března 2011 v 22:10 | Alciellë |  Jednorázovky


V poslední době to tu flákám jak s komixy, tak s povídkami a s jednorázovkami. Navšívil mě pan Múzák, políbil mě a dílo bylo na světě. Doufám, že se to bude dát číst. Nevěděla jsem, kam to zařadit, takže to dávám sem. Můžete navrhovat další témata ke psaní - vlastnosti, písničky, apod. Jinak tohle bylo sepsáno při písničce Slečna Závist. Krásnou četbu ;).Stojím za tvými zády a upřeně pozoruji tebe i tvou kamarádku, dění, které se odehrává před tebou. Na tváři mi hraje potutelný úsměv. Otáčím se, až se moje černé, lesklé a přiměřeně dlouhé vlasy rozevlajou ve vánku, který jde ode dveří. Stojíš opodál a sleduješ, jak tvůj idol jde poprosit o tanec tvoji nejlepší kamarádku. Je ti těžko, odcházíš o krok dál, pryč od nich. Cítíš zradu, bolest, zklamání. Ale poznáš i mě.

"Neboj, děvče, máš mě," pohladím ji po zádech. "Vidíš? Ona je mnohem lepší, než-li ty. Je hezčí, je chytřejší a úspěšnější. Je prostě dokonalá, zatímco ty jen pouhá šedá myš. A to si říká pravá kamarádka? Neměla by ti dokonalost ukazovat, ne ve tvé přítomnosti. Vykašli se na ni, budu mnohem lepší kamarádka, než je ona."

Podala jsi mi ruku, byla studená jako led, prsty ti zdobily prstýnky přátelství s kamarádkou, která právě tancovala a užívala si s tvým idolem. Smála se a aniž by tě šla hledat. A ty? Uchopila jsi mě za ruku a odešla k baru. Tak se mi to líbilo, ano, to já jsem tvá věčná kamarádka. Nejseš nic, ale ona ano. Proč taková nejsi ty? Vybrala jsem si tě za kamarádku, proto nemůžeš být jako ona.

Natahuješ se po dalším drinku. Ptáš se mě: "Kdo jsi? Proč chceš být má kamarádka? Nejsem nic, zatímco ona ano. Sama jsi mi to řekla. Tak proč? Jak ti říkají?"
Nikdo naší tichou komunikaci nemohl slyšet. Hudba duní, zamilované páry se líbají na pohovce a ostatní vplouvají do víru tance. Rozmýšlím si, co ti odpovím. Líbezně se na tebe usměji.
"Kdo jsem? Jsem tvá staro-nová kamarádka, tvá slečna Závist. Poznáváš mě? Měla bys... Nikdy neopouštím staré dobré kamarády," ušklíbla jsem se.

Utichla jsi. Rozhlédla jsem se kolem, protože ty bys mi vždycky odpověděla. Zdroj tvého utichnutí došel k nám.
"Niky, pojď, někoho ti chci představit," a čapla tě za ruku. Sykla jsem. Nedělej to, Niky!, hučela jsem do tebe. Chtěla jsi to udělat, ale nakonec sis dala říct mnou. Tak je to správně.
"Nechci! Jdi si za ním! Jsi mnohem dokonalejší, než já! Nech mě bejt! Proč by o mě někdo zakopával? Co by na mně viděl? Jsem jen pitomá nána, co ti věřila. Jdu pryč," zvedla ses ze židle.

Ještě chvíli za tebou volala, lidé se otáčeli, vráželi do tebe, ale jedině já jsem tě vzala za ruku a šla s tebou kamkoliv. Žárlila jsem na každého, kdo se k tobě přiblížil. Chtěla jsem být tvá jediná kamarádka. Tvá závist!

Ale po týdnech jsi mě měla plné zuby. Dost hlasitě jsi na mě křičela! Nechtěla jsi mě vidět, slyšet, vnímat. Chtěla jsi být sama, beze mě. Může za to ona, slečna Láska, tolik milovaná na světě. Zatemnila ti mozek. Jen kvůli ní jsi mě opustila, zatímco já se tě zastala na každém kroku .

Proč si to udělala? Ale mě, mě už se nikdy nezbavíš. Budu tě pronásledovat na každém kroku, budu ti ubližovat, aby sis připomněla, že já tu stále jsem a budu. Budeš ostatním závidět i nos mezi očima.

Nejsi dokonalá! Budu to na tebe křičet a ty to budeš muset poslouchat, žít si s tím. Až nakonec tomu uvěříš. Budeš prosit, abych se vrátila. Protože já jsem ta slečna Závist, ta tolik nenáviděná, ale známá osobnost v tobě, ve tvém okolí. Kráčím ti po boku. Už napořád, má drahá přítelkyně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 3. března 2011 v 16:17 | Reagovat

No mně to mrzí taky, takže jsme využila možnost odvolání a napsala jsem e-mail. Právě teď jsem nahodila a čekám, až se mi podaří znovu ulovit své ego. Kabáti bylí úúúžasní, jinak se to popsat ani nedá. NOvých písniček hráli jenom pár, takže jsme si při zpívání vyřvala hlasivky.:D Pokud budeš mít zlomenou nohu a bude za zto moct postel, já tě pomstím, u postelí mám poslední dobou docela respekt:D Knížky už jsou kuchlé a první už mám na intru, uvidíme, kdy se do ní pustím, ale je oravdu krásná:D
Blogová rodina? To být pojem pro Mishu zcela neznámý, tak vysvětluj;-) Mimochodem, jako člen imaginázní rodiny se hlásím k úchylnému strýškovi z třetího kolene.:D

A ta jendorázovka je moc pěkná. Máš s ní naprostou pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama