Duben 2011

Rozcestník: Projekty

24. dubna 2011 v 18:02 | Alciellë

Moje/Tvoje království

Nemáte dostatek financí na zařízení svého pokoje? Chcete si ho zařídit po svém, ušetřit a mít jej originální? Alciellë také, proto se s tebou ráda podělí o své nápady, čímž si zpříjemnit den a upravit si pokoj.
Rád/a pomáháš druhým, ale nevíš jak na to? Nebo nedostatek času? Neboj se, Alciellë našla způsob, jak pomáhát, aniž bys přišel o čas, finance, apod.
Zajímá tě, jak to chodí v povolání a co to obnáší? Zde si můžeš přečíst zážitky Alciellë, která vystřídala řadu povolání...

Zápisník Myšky: Koupání a mlsání, touha jít ven

22. dubna 2011 v 21:41 | Alciellë |  Zápisník Myšky

Zápisník Myšky: Koupání a mlsání, touha jít ven

Datum: 22. duben 2011


Dnešní den je nudný. než obvykle. Vůbec mě nebaví a neustále jsem v patách páničkům. Slíbila mi, že půjdeme ven. Nemohla jsem ani dospat. Jenže ona si mě nevšímala. Byla nejdříve na notebooku, později si četla knížku, teprve pak mě vzala alespoň na dvorek proběhnout, zatímco ona se šla opalovat a u toho číst knížku. Dlouho ji to však nevydrželo, a tak jsem se rozloučila s opalováním a šla domů. Pánička uklízela, a tak jsem koukala ven...

Jak já bych šla ven. Je tam tak nádherně a my sedíme doma. A když prší, to by mě brala pořád ven, nebo když se ji to hodí. Dneska se asi nedočkám....

Sním, či bdím? Sen jako živý... a jeho citový vztah k Elánu

21. dubna 2011 v 15:51 | Alciellë |  Jednorázovky

Rozhodla jsem se napsat něco jako jednorázovku, proč zrovna mám takový citový vztah k písničkám od Elánu. Nevím, jak to bude působit na vás, ale radši si skočte pro kapesníky. Je možný, že nějaká ta slzička ukápne... Možná jsem blázen, možná ne, ale ujišťuju vás, že se mi to opravdu přihodilo a není to zrovna nic příjemného. Budu ráda za každý komentář. kritiku snesu... Tak směle do čtení. Berte prosím na vědomí, že je to část z mého osobního života, takže to nikde nepublikujte dál! Ono se to ani nedá...

PS: Poslední písnička sice není od Elánu, ale též patří k jednorázovce, protože je na tom podobně jako Elán.


Fotografie: Moje nehty

11. dubna 2011 v 19:54 | Alciellë |  Fotografie
Fotka je pořízena mobilem ze dne 27. února 2011. Bylo to pár dnů po plese naší školy a po plese mých přátel, na který jsem se bohužel nemohla dostavit. Jelikož Šmoulinka měla něco jiného v plánu, musela jsem si vystačit s pouhým lakem na nehty, místo nehtů, jež měly mít několik barev, tvarů - vlastně měly být gelové. Ale což, mně se tyhle líbily a ostatním též...Fotky pořízené Alciellë

I fell in love with Eric...

10. dubna 2011 v 16:50 | Alciellë |  Zaujalo měJe vyšší štíhle postavy, podobou připomínajícího elfa větších rozměrů, jeho havraní rozcuch se ježí všemi směry. Jeho rysy jsou dokonalé, ostře řezané. Obličeji dominuje obočí, hnědé oči jako karamel, dále pak nos jako knoflíček, krásně tvarované sladké rty, které když se usmějou, rozzáří úsměv zuby bílé jako perličky. Také mu dva špičáky vyčnívají, při kterých vypadá jako upír. Od něj bych se snad i nechala "pokousat. Pod pravým okem má znaménko krásy (btw. já taky =D). Pleť má snědou, neboť je to Švéd. Na krku se mu houpou dva stříbrné řetízky, na jednom přívěsek ve tvaru M, stejně tak na pravé ruce se mu třpytí stříbrný náramek. Má skvělý vkus ohledně oblečení.

Nádherně, přímo božsky zpívá, úžasně tancuje a vůbec, už na první pohled je sympatický, i když na jevišti vypadá trochu sebevědomě. Ano, to je má nová láska ve znamení Štíra (stejně jako já). Zamilovala jsem se do Erica Saadeho. Neznáte? Ale to je chyba!

Tento sympatický dvacetiletý mladík mě okouzlil, když jsem o něm psala mému bratrovi slohovku. Nejdříve jsem poslechla první písničku, pak další a další... Sháněla jsem jeho cédéčko, ale marně. Našla jsem ke stažení jen pár písniček, zatímco youtube.com je ho plné. Právě on na mě vzhlíží z monitoru mého "rozladěného miláčka" a nádherně se na mě usmívá, dodá mi skvělou náladu. Právě on mě doprovází po celý den.

Jeho melodický zpěv slyším, když se probudím, jeho úžasný hlas slýchávám, když usínám, jeho hlas je jako pohlazení na duši, když je mi do pláče. Poblouznil mě? Ano. Chtěla bych jet na jeho turné. Chtěla bych navštívit jeho zemi. Leč vím, že tohle je pouze jenom sen, protože on je jen zpěvák, zatímco já jen malá šedá myš.

Dlouho mě takhle nikdo z hudební scény nepoblouznil jako právě on. A právě o něho bych se s vámi chtěla dneska podělit. Rozhodně si poslechněte a zhlédněte videa Popular, Manboy, Masquerade, Still loving you,... Není on dokonalý kluk mých snů?Manboy - akustická verze

Tuhle verzi písničky jsem zvolila proto, že mě vzala za srdce. Sice je pomalejší, ale vypadá tam opravdu sladce, snad i přirozeně.


Tady můžete slyšet jeho hlas a vidět nácvik choreografie ;). Líbí se mi čím dál více...


A aby vám to nebylo líto, přidávám jeden oficiální klip jeho písničky Masquerade. Ale vážně ještě doporučuji zhlédnout Popular a Manboy z koncertu, vážně krása :).

Tak co holky, taky vás tak poblouznil? ;))

Alciellë se sluchátky na uších poslouchající jeho hlas

Al se vyjadřuje k rasismu

5. dubna 2011 v 17:14 | Alciellë |  Pergamen

Nedalo mi to a opět jsem ustoupila před učením. Pustila jsem si písničku, na kterou vlastně v tomto článku budu reagovat. Na rasismus. Jako téma týdne jsem to propásla. A tak mě napadá, proč vlastně odsuzujeme lidi, kteří jsou od nás odlišní barvou pleti, přízvukem, apod.? Jsou to stejně jako my také lidé, co mají srdce. Neříkám, že všichni jsou správní lidé, co mají srdce na pravém místě, ale napadlo vás taky někdy to, že bychom na tom mohli mít přičinění? Jak by bylo vám, kdyby se s vámi někdo přestal povídat jenom proto, že jste Rom, cikán, černoch,... Jak byste zabezpečili rodinu, když vám nechtějí poskytnout práci? Jsou takový typy lidí, co se do práce zrovna dvakrát nehrnou, ale stále tu jsou ti, kteří by chtěli studovat, pracovat, ale my jim jako národ nedáme příležitost, když je odstrkujeme. Pravda, jsou tu též tací, kteří se k nám a našemu prostředí nechovají zrovna mile, dělají nepořádek a zločiny ve státě. Ale i tak, neměli bychom jim dát šanci? Každý má právo na svůj názor, každý má právo se prosadit a bojovat za sebe, tak je neházejme do jednoho pytle.