Červenec 2011

Staň se hvězdou a roztanči to na parketě! - Kinect Dance

26. července 2011 v 15:15 | Alciellë |  Tipy, triky a rady


Nejde o to, jestli jsi pohybově nadaná, nebo naopak hotový prkno jako já. I Pinocchio to uměl na parketě roztočit a to byl loutka. Buď sama sebou, opusť všechny své myšlenky, pusť si nějakou rychlou rytmickou hudbu, která tě zaručeně probudí a navnadí tě na ty správné pohyby. Mě zaručeně rozhýbe třeba písnička od Wham! - Wake me up before go-go...

Nejdříve se začnu houpat z jedné strany na druhou, pak se přidají ruce, jako bych si hrála s těmi "paličkami" a do toho luskám prsty. Nakonec neváhají ani nohy a než si to uvědomím, tancuju celá a ještě si stíhám zpívám. Zlepší to náladu, zvedne sebevědomí a ještě může i takovéhle blbnutí zlepšit kondičku.

Vyjádření ke komixům

25. července 2011 v 13:32 | Alciellë
Přátelé, přišla jsem vám oznámit, že rozjíždím komixy :). Bohužel mám špatnou zprávu, některé budou už pokračovat bez obrázků, což mě mrzí. Jenže bohužel jsem nestihla celý děj nafotit dopředu a teď jsem bez The Sims 2. Nemám v plánu jej instalovat znovu. Takže bude muset pracovat vaše fantazie :-P. Doufám, že vás to od pokračování neodradí. Momentálně se to týká zatím jen komixu No tears anymore! Je pár slabých chvil, kdy jsem uvažovala o obnovení The Sims 2 a následného pokračování Záhad, ale rozmyslela jsem si to. Není na to čas. Jsou jiné aktivity. Komix Forbidden to remember, terrified to forget! bude mít druhou řadu. Komix Credo che questo! je zrušený, bude místo něj jiný komix s jiným názvem a dějem :-P. Toť prozatím vše. Vaše Alciellë

Decimálka - dekorace na zahradu

23. července 2011 v 17:15 | Alciellë
Kolik z vás ví, co je to decimálka? Mě jako neznalce prvně napadlo, že je to hudební nástroj, později mi však bylo objasněno, o co se jedná. Decimálka je váha na objemné zboží v pytlích, např. obilí, brambory... I my jednu takovou máme na půdě, ale nejspíš ji budeme prodávat. Co jsem se tak o to zajímala, o decimálky je v dnešní době docela zájem. Jednak už se téměř nepoužívají, jsou "starodávné", jestli to tak můžu říct, ale hlavně lidi tuto váhu využívají jako dekoraci na svou zahradu. Nevěříte?

Zdroj obrázku: aukro.cz


Tip: Decimálku řádně očisti, natři ji zelenou barvou, popř. hnědou, černou - záleží na vás, a posaď ji na sud. Na váhu posaď květináč s květinou a tím máš nádherný doplněk na zahradě. Takto ji využila naše teta. I já o tom uvažovala, bohužel zatím zahradu nemáme... Možná časem někdy...

Bohužel jsem neměla čas zdokumentovat naši decimálku, popř. jak taková decimálka vypadá na zahradě. Doufám, že se k tomu dostanu a přidám fotky pro ukázku ;).


Alciellë

NAMASTÉ NEPÁL - Úsměv z Nepálu, Vzdělání pro Nepál, Netradičně Nepálem

21. července 2011 v 12:59 | Alciellë


Slyšeli jste už o NAMASTÉ NEPÁL? Opravdu ne? Přiznávám se, já jsem popravdě taky nevěděla, o co se jedná. Vlastně jsem se k tomu dostala náhodou skrz praxi v knihovně. Objevila jsem to ve článku v časopise Lidé a Země (doufám, že se to tak jmenovalo), když jsem si pročítala různé cestopisy.

NAMASTÉ NEPÁL je Občanské sdružení, jež poskytují humární, vzdělávací a kulturní podporu pro lidi z Nepálu. Další náplní je přinášení informací o této Zemi a jeho obyvatelích v České republice.

Projekt Úsměv z Nepálu slouží k adoptování nepálských školáků, čímž jim přispíváte na vzdělání, které by si jinak nemohli vůbec dovolit. Podporujete nejen jeho vzdělání, ale i jeho budoucnost tak, že neskončí jako nevzdělané dítě na ulici. Copak byste chtěli vidět děti, jak se prodírají odpadkami na smetišti? Také přispějete jeho rodině, což je podle mě dobrá pomoc. Zatímco my se šklebíme a nadáváme na školu, děti z Nepálu by rádi chodily studovat.

Fotografie: Kapřík Pepa + láska k rybaření

11. července 2011 v 22:28 | Alciellë |  Fotografie

Seznamte se.. Tak tomuhle krasavcovi jsem začala přezdívat Pepa. Bylo mi ho líto a chtěla jsem ho pustit na svobodu poté, co jsem zjistila, že za pár hodin bude ležet na našem stole jako večeře. Upřímně, co si budeme nalhávat. Jako dítě jsem byla spíše "kluk". Ráda jsem rybařila, přímo jsem to milovala, zatímco můj bratr k tomu míval odpor. Složila jsem úspěšně testy na rybářský průkaz, ale nenechala jsem si ho udělat. Zkusila jsem si to jen tak doma. Dokonce jsem mívala štěstí při rybaření, chytala jsem samý velký, ale většinou se přetrhl silon. Později mě taťka odmítal brát s sebou. Prý holky k rybaření nepatří, akorát plašíme svým kecáním ryby a hlavně já mu jedla krmení, což byly vařená kolínka s vanilkovým cukrem (fakt dobrota). Doma jsem ryby i připravovala k pohoštění. To znamená, že jsem je musela klepnout, zbavit vnitřností a šupin. Teď už k tomu mám odpor a dokonce mi začala vadit rybina.