Říjen 2011

Máš chuť si zasoutěžit?

27. října 2011 v 18:49 | Alciellë

Je rozhodnuto. Budu pořádat na svém blogu soutěž. Zúčastnit se může kdokoliv, i když nevlastní blog. Budou tři úkoly. Úkoly budou kreativní, někdy zase znalostní. Buď to otázky, nebo prostě úkol, např. fotografie, kresba, apod.

O co se soutěží? Jelikož na tom teď nejsem finančně dobře a neměla bych vám jak zaslat cenu, rozhodla jsem se, že by tu byly takové tři "malé výhry". Třeba je někdo ocení. Když ne, alespoň jsem to zkusila. Pojďme se na to podívat.

1. Hlavní cena - Jelikož je to hlavní cena, vítěz si určí sám, co chce, navrhuju zpracocáví referátu, popř. jedné četby, či 5-minutové video s tvými fotkami, výběrem písniček, textem, popř. věnováním + diplom + ikona na mém blogu, popř. reklama

Nevíš, co tím myslím? Pro menší ukázku přikládám osobní video ->> klik, klik a klik.. Video můžeš využít třeba i jako dárek k výročí svému milému, rodičům, nebo jako památku pro babičku, jednou jsme to tak udělali i my (její 4 vnoučata)...

2. Velká cena - 2-minutové video + diplom + ikona na mém blogu (popř. reklama)
3. Dobrá cena - aby tomu vítěz 3. ceny nepřišel zkrátka, tak diplom + ikona na mém blogu + věnuju mu vlastní video mé tvorby ;) vítěz si určí pouze téma, ale pozor! Bude 1-minutový video... :))

Soudit budu převážně já + mých pár přátel, nevěšte hlavy, příště třeba dojde na hmotné ceny ;)). K tomu, aby soutěž začala, je potřeba min. 7 lidí, méně ne... Pokud máte zájem, pište do komentářů ;).

Doufám, že se vás zúčastní hodně, nebudete podvádět, apod. Hlavně že vás soutěž zaujala, hlavně teda ty ceny ;).

S pozdravem Alciellë

V posledních dnech mě zaujalo...

13. října 2011 v 17:45 | Alciellë
Zdravíčko! Přece jen je důležitý. Jak jste se mohli dočíst z titulku, opět jsem nemocná. Už od pondělka (zdrhla jsem ze školy). Beru antibiotika a další prášky, není mi vůbec dobře a zameškávám školu. Hrozný, takhle před maturitou. Celý dny prospím (spím skoro až 14 hodin a stále je to málo...). Jsem roztěkaná, nesoustředěná a unavená, za dva dny jsem stihla rozbít zrcátko a skleničku... Sice mám pořád co dělat, ale nebaví mě to. Tak mě tak napadlo obnovit trošku blog. Vím už dopředu, že se mi to nepodaří. Teď k tomu, čím jsem se delší čas zabývala, kde jsem se ztratila....

Zoufalost nade vše

2. října 2011 v 14:06 | Alciellë
Už jsem zase zoufalá, nejen ze školy, ale i z blogu. Každým dnem přemýšlím, co dál.. Nějak nedokážu navázat na komixy... Jasně, rozepsala jsem se, ale nedokážu ten díl dokončit a tak to má i s povídkou. Fotky jsem líná sem nahrát, protože bych je musela zmenšovat. Mám teď dost přečtených knížek, takže je pomaloučku začnu sem přepisovat (hlavně ty maturitní). Jenže.. Má cenu zůstávat na tomhle blogu? Ano, vím, 3 roky už jsem tady. Jenže plno toho se smazalo, všude samé chyby, blbosti. Kdybych to promazala, nic krom komixů nezbyde. Navrhněte prosím řešení, klikejte na odpověď, hodně mi to pomůže. Jinak chystám soutěž o cenu ;)).

Jean Plaidy: Rudá růže z Anjou

1. října 2011 v 13:36 | Alciellë |  Knihy
Název knížky: Rudá růže z Anjou / Red Rose of Anjou
Autorka knížky:
Jean Plaidy
Nakladatelství: Robert Hale, Londýn,
BARONET, a. s. v roce 2010 v Praze
Překlad: Zdeňka Zvěřinová
Ilustrace na přebalu: Jana Carrasco

Děj se odehrává kolem roku 1421-1482 mezi Francií a Anglií.
Knížka popisuje historii za vlády Jindřicha VI. a Markéty z Anjou, válku růží.
Byla to série bitev občanské války v Anglii mezi spory Lancastery a Yorky.
Z cyklu dynastie Plantagenetů.

Román napsán podle skutečné události na základě podkladů, které autorka díla získala.
Knížka obsahuje 3 rodokmeny a dva zkrácené životy dvou panovníků pro lepší orientaci.

Pojďme společně nahlédnout do anglické historie, do války dvou růží...