Červen 2012

Zápisník Myšky: Střípky z dovolené

27. června 2012 v 16:23 | Alciellë |  Zápisník Myšky
PSÁNO Z POHLEDU AUTORKY BLOGU (ALCIELLË):

Znáte ten pocit, kdy na vás někdo hodí pocit zodpovědnosti a "Starejte se!"? Já moc dobře. Ta zodpovědnost jako taková mi nevadí do doby, než se děje něco závažného, nějaká nehoda, nebo tak něco. Tu jsem si zažila právě s Myškou (o dětech tu nebudeme mluvit). Každý rok ji bereme s sebou na dovolenou, kde má volnost, přírodu a vrací se pouze na jídlo, nebo když jde spát, popř. když jezdíme pryč. Právě tam je Myška jako z divokých vajec. A hlavně přitahuje pozornost druhých - občas nepříjemné, občas tím hodně pomůže.

Poslední rok a nyní od soboty opět ji mám na starost spolu s bratrem. Rodiče s námi nejedou, takže to znamená se o ni postarat během doby, co budeme "blbnout" s přáteli. Snadno se to řekne, než udělá, když v okolí má každý chatař alespoň jednoho až dva psi, které si samozřejmě nehlídají a mám je věčně před chatou. Tudíž nemůžu Myšku vypustit a kde ji mám pak vypustit, když jdeme k vodě?

Minulý rok jsem si s Myškou fakt užila. Na jednu malou fenku až moc zážitků... Strašně ráda se rozvaluje v postelí (smí pouze na chatě), sotva jsem nespadla z postele, jednou mi dokonce celou noc chrápala do ucha, jindy zase kopala. Strašná legrace. Jenže ona byla tak roztomila, že mi ji bylo líto vyhodit. Jindy jsme si vyrazili projet se na lodi. Pádloval bratr, Myška chtěla přeskočit na sedátko za mnou (poslední v lodi), jenže bratr ze srandy začal pádlovat rychleji, ona to nečekala a jak loď cukla, místo dopadu na sedačku skončila ve vodě. Teď jsme ani nevěděli, jestli umí plavat, moc toho neuplave. Tak jsem nevěděla, jestli pro ni skočit, nebo počkat, až doplave, protože si to trádovala na jinou stranu na skálu. Naštěstí jsme ji vylovili a byla v pohodě. Příště zase jsme přivazovali loď ke stěně, aby neuplavala. Bratr však nečekal na nás, zapomněl vzít Myšku, protože vždycky musí být první, já s kamarádkou otočeny k ní zády, abychom vzaly pádla. Co myslíte, že se stalo? Ta malá potvůrka si vyskakovala těžké železné schody nahoru. Zbývaly jí poslední dva, když najednou nevím, co se stalo, ale zaslechla jsem bratrovo volání, viděla Myšky pád. Pořád padala na záda a hlavičku 8 železných schodů dolů, poté dva obrovské balvany a kutálela se až do vody. V tom šoku jsem nevěděla, co dělat, jestli vůbec žije, protože na takový pád je příliš malá. První, co mě napadlo ji opláchnout od bahna a písku. Myška pajdala, na noze jizva. Nevšimla jsem si dalších zranění, ani krve, jen ten šok. Jednou zaknučela. Bylo vidět, že je statečnější než já. Vyčítala jsem si to, jak jeden nepatrný moment dokáže fakt hodně. Aby toho nebylo málo, při jízdě na lodi ke skále nám za jízdy vyskakovala na průzkum, z lehátka jsme ji nemohli dostat na molo. A zbytek? Ze srandy byla pobízena k lovu kačeny. Nikdy to neudělala, tudíž nás překvapilo, jak chvíli štěkala, vztekala se a najednou běží a plave za ní. Bohužel jsme si teprve pak uvědomili, co se děje, že jsou tam větve a silon od rybaření a velké množství skla, případně aby ji nepoklovala kačena. Užuž jsem pro ni chtěla běžet do vody, když ji napadlo se otočit a plavat za mnou, sotva ji stačily síly. Souboj s klíšťáky, seznamování s ostatními psi, doplnování tekutin z vlastních rukou při cestě do 10km vesnice opravdu stály za to.

Proto mám obavy, co se bude dít teď. Letos bude víc lidí, víc psů, namáhavá cesta tam, protože tentokrát se budeme v autě mačkat. Jak se to vyřeší s posteli netuším, avšak vím jedno, zase budu mít co dělat, abych nespala na podlaze, abych vůbec spala. A to hlídání bude nejhorší, nikdy nevím, kde se toulá, kde je, jestli se neztratila, protože sama na své jméno neslyší, jen málokdy a to se jí musí chtít. Ale na druhou stranu to bude opět sranda, hlavně prudit souseda - nevím proč, ale v lásce nás nemá a od dob, co máme Myšku ještě víc - mají totiž také psa, většího a mnohem protivnějšího. A jestli opět uděláme rozruch v okolí a budou si nás lidi fotit, na to jsem si už zvykla. Komu jinému se poštěstí vidět psa na lehátku, popřípadě plavat u mě na břiše? Těžko říct.

Tímto se s vámi všemi loučím a dávejte na své mazlíčky větší pozor. I sebemenší chvilka může být opravdu náročná a nebezpečná...

PS: Ta na fotce je Myška z loňskýho roku, kdy poštěkávala na kačenu. Ale jakmile by kačena byla přímo u ní, Myška by vzala roha, tomu věřím. Je občas strašpytel, i když si dovoluje na obrovský psi.


AlciellëReakce na Bellu Gothovou + důležité informace

24. června 2012 v 0:16 | Alciellë |  Rychlé šípy
Ciao! Dlouho jsem se neozvala a váhala jsem, zda-li se ozvat mám. Ale bez pár informací se to tu neobejde. Ač mě to sem lákalo něco napsat, pak jsem k tomu měla opět odpor, nebyl hlavně čas a chuť.. I když čas se vždycky mohl najít.

Jak mě mnozí znáte, přes léto tu téměř nic nepřidávám, nejspíš to tak bude i letos. A kdo ví, jak to bude dál... Protože jsem odmaturovala, i když tomu sama nemůžu uvěřit (těsně před maturitou jsme bourali náš celý dům, tudíž se to na mně podepsalo), zároveň jsem přijatá na vysokou školu (i když ne zrovna tu, co jsem chtěla). Víc vám k mému osobnímu životu nenapíšu.

Co se týče blogu, chtěla bych vyřešit pár posledních komentářů, připomínek, apod. Nedávno přibylo dalších pár komentářů ke komixu Zmizení Belly Gothové (velké osobnosti v The Sims 2), na kterou bych ráda reagovala. Komentáře se týkají posledního článku - dodatku tohoto komixu -> odkaz

Reaguji na slečnu ajiska01 - Ano, je tu možnost, Bella může být z Krasohlídkova, ale také nemusí.. Upřímně si myslím, že ani společnost Maxis neví, která je pravá a která kopie, popř. jen dekorace. Co se toho týče, v komixu jsem popisovala takovou teorii, kde by mohla být, kdybys četla pozorně, tak bys věděla, že jsem to tam popisovala ;). A ano, souhlasím s Tebou, Bella z Krasohlídkova má svůj rodokmen, kde má uvedenou jak dceru, tak syna, avšak bez manžela. Tudíž jsi narazila nejspíš na tu pravou. Potvrdit to na 100% nemůžu. O Belle se budeme dohadovat neustále, každý bude mít svou teorii a o tom myslím je celková hra ;) - má upoutat hráče a zabavit.

Slečně lolitka se omlouvám, že jsem na ní zapomněla s downloadem teleportační květinou. - Sice jsem hru The Sims 2 opět nainstalovala, bohužel ještě nemám downloady, že bych ti přímo zaslala tento download. Na různých stránkách se dá stáhnout bez placení, nebo na modthesims2.com myslím také bez zaplacení, ale s registrací. Stáhnout ji můžeš na tomto odkaze -> http://simici007.blog.cz/1109/teleportacni-kvetina. Po stažení bys ji měla rozbalit, popř. nainstalovat ve složce EA GAMES - The Sims 2 - Downloads :). Snad Ti to pomůže a ještě jednou promiň za zpoždění. Jinak děkuji za pochvalu mého komixu, opravdu si toho cením. Ano, bylo to časově náročný, ale aspoň to mělo úspěch a hlavní je, že mě to bavilo. V brzké době chystám něco podobného, ale jen možná. Zatím nic nepřipravuji.

Zbytek komentářů jsem vyřešila přímo, tak snad je to vše. Co se týče blogu, pár článků jsem smazala (řekněme, že hodně, ale byly zbytečný...). Tentokrát nenapíšu, co chystám a plánuji do budoucna, protože sama si tím ještě nejsem jistá, zvláště jak vidím, jak moje velice oblíbené blogerky končí. Jen asi dvě mi zůstaly.

To je ode mě vše. Aspoň pro tuhle chvíli. Určitě toho bylo hodně, ale spoustu věcí jsem tradičně radši zapomněla... =D

Alciellë