Anděl s duší ďábla | Černá

13. srpna 2012 v 20:08 | Alciellë |  Fotografie


Dlouho jsem zvažovala, jestli tuhle fotku zveřejnit, protože jsem na ni já. Ale dnes už je mi celkem jedno, jestli je fotka tady, nebo na facebooku. Zrovna tahle se hodí k Tématu týdnu - aspoň myslím.

"Přes cestu šla kočka černá, řekla mi že bude věrná, že se mnou, jen se mnou, chce žít..."


"... do uší mi něžně předla, do pekla mí tělo svedla, pak napsala: Promiň, chci jít."


Za kočku se opravdu nepovažuju, i když mi tak pár přátel říká, nebo říkávalo. Jedna z mých nejoblíbenějších barev je černá. Možná proto, že se v té barvě cítím fajn, sama sebou, nebo že si připadám jiná. Tuhle barvu nosím nejradši na všelijaké akce. Jako by to bylo z pohádky - proměním se v černou kočku, někomu přejdu přes cestu, chvíli je to fajn, pak dostanu strach a uteču se slovy: Promiň, chci jít.., což mi občas připomíná pár menších úletů, (ne)vztahů, apod.

Miluju i černé kočky, ač se o nich říká, že když přeběhnou přes cestu, nosí smůlu. Párkrát mi přeběhly a nic se nestalo. Je to pověra. Pár takových jsem mívala a byly opravdu skvělé. Vypadaly elegantně, byly chytré, ale byly své. Milovaly svobodu, nedaly se přímo ochočit. Říká se, že jsou falešné, tak kdo ví... Nedávno, když jsem stanovala u kamarádky, jsme byly v kravíně se podívat a koho jsme nepotkaly? Čtveřici černých koťátek.

Černou barvu mám též spojenou s nocí, ohněm, peklem. Proto ta fotomontáž. A proč titulek, že jsem "Anděl s duší ďábla"? Nejspíš proto, že v realitě jsem spíše tichá myška, ale během nočního života na nějaké akci s přáteli jsem spíše ta druhá verze. Užívám si života, popíjím, tancuju, flirtuju s kluky a pak odejdu a zase jsem ta jiná, než v ten večer. Určitě to mnozí znáte. A kdo vás nepoznal blíže, má vás pouze za tu kladnou osobnost.

Černá barva mě však občas děsívá. Možná je to proto, že mě v dětství pár lidí strašívalo různými příhody, já si tuhle barvu s tím spojila, zvláště s nocí, protože v tu dobu se to dělo. Nebo spojení se smrtí. Letos jsem černou nosila obzvlášť hodně tam, kam se málokomu chce. Na hřbitově, především na pohřbě. Čtyřikrát za rok. Smutná sešlost, všude všechno do černa - pesimistický pohled na svět, slzy, nářek, výčitky svědomí... Nebo spojení se lží, přetvářkou, pomluvamy, beznadějí, depresí, nenávistí... Černý trh, blacklist, černá puma, apod.

I když tahle barva může mít několik výrazů, několik negativních názorů, stejně jsem si ji vybrala do budoucího pokoje. Ještě to ale nevím jistě - fialová a černá, dva pokoje, sama jsem zvědavá, jak to vymyslím. Určitě nebudou černé stěny, spíše černý motiv na zeď, ale ne příliš - nechci si připadat jak ve strašidelném hradě, jako v nějakém hororu. Na mě černá působí spíše uklidňujícím dojmem. Tak doufám, že to tak bude mít vliv i napořád. A též si myslím, že černá sluší opravdu každému a nikomu by neměl chybět alespoň jeden černý kousek oblečení v šatníku.

Alciellë
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikýs Nikýs | 28. srpna 2012 v 18:49 | Reagovat

děkuju za všechno princezno :-* ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama