Duben 2013

Fotografie | Částečné Zatmění Měsíce

26. dubna 2013 v 16:28 | Alciellë |  Fotografie
Včera bylo částečné Zatmění Měsíce - sledovali jste? Já jsem na chvilku vyběhla ven, ale přišlo mi, že nic nevidím. Vzniklo pár fotek, vybrala jsem pouze dvě sem na blog. Snad se budou líbit. Časem přidám všechny fotky :).


Fotky jsou pouze zmenšený a podepsaný.S přáním hezkého dne
Alciellë :)


Sice se to sem nehodí, ale je to také Zatmění..


Zamyšlení (Wish list) | Fotografie cappuccino

15. dubna 2013 v 12:12 | Alciellë

Ciao :). Come stai?

Svůj první článek po dlouhé době jsem chtěla začít optimisticky, ale vůbec mi to nejde. V poslední době mi nejde téměř nic tak, jak bych sama chtěla. Stalo se vám už někdy, že byste v sobě měli neuvěřitelný zmatek? Nevěděli jste, co chcete, koho chcete..? Bojovali sami se sebou a když už se rozhodnete, hledáte důvody, proč toho nechat, proč to není ono? Protože máte pocit, že nemůžete být šťastní? Že nejste šťastní? Nebo si nalháváte skutečnost, která je jen vaší lží, protože se nesnažíte o to být šťastní, protože vám někdo ukázal, že můžete být šťastní jen s ním/nimi, ale oni vás opustili? A pak hledáte důvody, proč to vrátit, i když víte, že když to vrátíte, nebude to jako dřív? Protože jste přestali dávno věřit... Protože se bojíte lží, přetvářek, pomluv a mnoho dalšího... Protože se bojíte, že opět někdo selže, že přítel není přítel, že vy nejste vy... Zřejmě to ani já už nejsem.. Alespoň to tak tvrdí většina lidí.

Přemýšlela jsem, přemýšlela jsem dost... O sobě, o blogu, o mém životě a přátelích, o všem možném. Je asi na čase udělat změnu a odpíchnout se od tohohle života. Čas vrátit úsměv na mou tvář, naučit se opět věřit, najít svůj životní cíl, sny a přání. Vzala jsem si opět papír a tužku a začala psát.. Po pár minutách jsem celý seznam škrtla a řekla jsem si, že opět jsem tam, kde jsem... Prázdnota. Nerozhodnost. Zmatek. Jak mám najít svůj cíl, když nevím, co chci dělat, pokud to vím, nejdu si za tím? Vždycky na něčem uklouznu a už se nezvednu..?

Blog.cz - Bylo to moje útočiště, virtuální svět, kam jsem mohla utíkat, nikdo o mně nevěděl a dělala jsem vše, co mě baví. Jednoho dne se to vzdalovalo a vzdalovalo kvůli hlouposti. Teď sice vím, že jsem neměla tak snadno couvat a vykašlat se na to, ale je těžký se vrátit a navázat na to, kde jsem skončila. Ještě těžší je to tu zrenovovat. Nebude lepší začít "nový život" na novém blogu a když už, tak rovnou blogspot.cz? Aby to byla razantní změna? Neumím se rozhodovat, ale je na čase s tímhle něco udělat. Promyslím to, ale ten čas mi nějak chybí. Přátelé mě ukecávají do psaní především. Tak uvidíme. Mám dost nápadů, ale než je stihnu zapsat, nápady jsou pryč, nebo se projeví moje lenost. Ke všemu kamarád píše mnohem lépe jak já.. :) Ale mám návrh na design, jen to zpracovat :). Snad se k tomu dostanu.

Tak mě tak napadlo, kdybyste měli sepsat "wish list" s počtem přáním tolik, kolik je vám let a postupně je plnit, co by to byla za přání? ;) Nebo přání a sny, které byste si chtěli splnit před smrtí? Něco podobného jako bylo ve filmech 16 přání, Keith, Dlouhá cesta... Přemýšleli jste někdy o tom? Napsat si takový list a odškrtávat si jednotlivé sny a přání, různé maličkosti, které vám udělají radost.

Kdybyste se měli charakterizovat, jednodušše popsat svůj život od A do Zet, čím byste začínali a čím končili? Dokázali byste to? Nebo stačí alespoň napsat jméno a příjmení a zamyslet se nad sebou a ke každému písmenku napsat něco, co vás jasně popíše.

A co takhle vybrat jednu jedinou písničku, která vyjádří nejen vaše pocity, jak se nyní cítíte, ale i váš celkový život? Písničku, která o vás řekne vše... Máte takovou?

Určitě napište do komentáře ;).

Schováváte si nějaké věci? Máte doma sbírku něčeho? Já momentálně nic nesbírám, ale sbírala jsem pár věcí. O tom třeba někdy příště.

Teď v nejbližší době mě čeká třídění kosmetiky, oblečení... Je mi líto to vyhodit, ale bohužel většina kosmetiky je vyschlá, jak jsem ji dřív nepoužívala - ať už řasenky, tak laky, třpytky... Oblečení je "nemoderní", popř. takové... dětské? Asi tak bych to napsala. Přemýšlela jsem, že bych některé hadry někomu věnovala, popř. prodala, ale pochybuju, že by někdo měl zájem. Nebo kdybych byla více kreativní, tak bych si oblečení nějak upravila, aby vypadalo nově. Stejně tak další blbosti z dětství, které se kupí v garáži v šuplíku. A staré učebnice. Má to cenu zkoušet prodávat, nebo to někde udat?

Co si o tom všem myslíte? Vaše reakce mě zajímají. Pro dnešek se loučím. Půjdu něco dělat a pak učení.

Mějte se krásně a užívejte si sluníčka.

Alciellë

PS: V poslední době jsem si zvykla na denní šálek kafe, momentálně na fotce mám jen cappuccino, ale už jsem ho dlouho neměla. Fotka je pár měsíců zpátky. Tuším, že asi podzim... =D