Přátelství mezi mužem a ženou - skutečně existuje?

7. srpna 2013 v 13:03 | Alciellë |  Tok myšlenek
Není to tak dávno, co mě někdo nad tímhle donutil přemýšlet. Jako malá jsem na přátelství mezi holkou a klukem věřila, dodnes bych snad i věřila, ale opravdu mohu? Je to čisté přátelství, nebo je v tom určitá chemie, poblouzněné hormony a já se bojím přiznat, že jde o něco víc? Už dříve mi kamarádka říkala, že bych si měla přiznat, že přátelství mezi klukem a holkou neexistuje, že vždycky jedna straná po té druhé touží, pokukuje a tak tomu bylo u mě... Věděla jsem, že mě zvou ven na drinky jen proto, že snaží o něco víc, ač jsem je ujistili, že o vztah nestojím, nebo že mám ráda jiného, v jiném případě že by nám to jako páru neklapalo. Někdo se ani neprojevil a já žila v naivní představě, že jsme opravdoví přátelé, co se jen tak sejdou nad pivem a společně se baví. Bylo tomu tak, či ne?

Neřešila jsem to. Ne do dnešní doby. A kdybych to řešila, jak by to dopadlo? Mohli bychom překazit to krásné přátelství, nebo ne?! Bylo by to stále to úžasné přátelství, nebo přátelství s výhodami (v dnešní době asi nic neobvyklého), nebo přímo vztah? Kdo ví, ať odpoví, ale jsem si jistá, že nikdo nezná odpověď...

Nedávno jsme si udělali noční steku odvahy na bývalé popraviště (v dnešní době rozhledna). Musím říct, že jsem se od zbytku s kamarádem oddělila, abych si s ním mohla o všem popovídat, jak máme ve zvyku a mezi čtyřmi očima, aby to tak i zůstalo dále. U nás to však bez určitého pošťuchování, dohadů, blbnutí nejde. Takže si představte, jak se celou cestu do sebe šťoucháme, u toho se nad určitou debatou dost hádáme a vyměňujeme názory, když už jsem nemohla, nesl mě v náruči, nebo na zádech. Pro mě nic neobvyklého. ALE..!

Přiznejme si, všude tma, lesy, podivné zvuky.. Já měla mizernou náladu, byla mi zima, do toho pocit strachu, a tak mi nabídl ruku a já ji vděčně přijala. Tohle jsem vždycky očekávala u kamarádů. Je zvláštní, že u jiných se to nedělo, pokud ano, nikdo si to s ničím nespojil. Tak proč teď ano?!

Celou cestu za námi šla moje kamarádka s dvěma kluky, které jsme v tu noc poznali. Ten jeden se ji po cestě ptal, jestli já s tím, se kterým jsem šla a držela se za ruku, chodím. Kamarádka odpověděla, že ne. Ten klučina si domyslel, že jsme asi spolu v tu noc začali chodit. Tak mu kamarádka začala vysvětlovat, že ne, že jsme jen skvělí kamarádi, co se neustále pošťuchují, provokují apod., že ani jeden to přátelství nechceme zničit. On má přítelkyni, já přítele prozatím nemám. Ač měl tenkrát o mě zájem, já odmítla kvůli určitým důvodům a kvůli jinému.

Ten kluk odpověděl, jak je to krásný, jak spolu vycházíme, že se to jen tak nevidí, že je to fakt vzácný. Udivuje mě, kolik lidí se tomu diví. Tenkrát bych se divila asi taky. Jenže den poté mi kamarádka poslala obrázek.


Nejdříve jsem se tomu smála. Tuším, že jsem ji odepsala, že něco takového hledám a ona mi odpověděla, že už to mám, jen si to nechci přiznat. U rybníka jsme se prý s tím kamarádem hádali jak manželé, u vody blbneme jako malé děti, apod. Začala jsem nad tím přemýšlet. Něco na tom bylo. Všechny body souhlasili až na to milování. Je to tedy přátelství, nebo náznak na vztah? Když si odmyslíte tu přítelkyni... Musím ale dodat, že do vztahu nepůjdu ;). Jsem si jistá, že bych tím pokazila přátelství.

A co jiní přátelé? Když se tak zamýšlím dál, dochází mi, že vždycky někdo o někoho stál. Sice teď ne, jsme přátelé, ale jací? U jiných jen vím, že slovo "přátelství", "přátelství s výhodami" a další byla jen záminka mě dostat do postele, naštěstí jsem to rozeznala zavčas. Teď vím, že u některých to vážně přátelství nebylo, co mi tak ptáčci šebetají... A mrzí mě to! Dost... Ale vnucovat se nikomu už nehodlám, tyhle typy radši rovnou odškrtnu ze svého pomyslného seznámu přátel. A mrzí mě i to, že někteří se s mým názorem na ně neumí smířit, nebo že prostě "žárlí", popř. jim vadí jiní kluci, se kterými se scházím a bavím. Tím chci říct, že radši mám kluky, než holky jako přátelé. I když je mi jasný, že to asi ani přátelství zase tolik není, kdo ví.. Na tuhle otázku už nedokážu nikomu odpovědět.
Upřímně, vždycky si budu stát za svým - my jsme a budeme ti nejlepší přátelé, kteří jsme. A věřím na přátelství mezi holkou a klukem. Tihle dva v tomhle videu jsou ideálným příkladem. U videa sami zdůrazňují, že se jedná o přátelství, ač ve videu to vypadá jinak. Chtěli byste taky takové přátelství? Já ano a mohu říct, že jsem šťastná, že jedno takové mám :). I když plno lidí do mě ryje, že se máme dát dokupy, i když každý pomlouvá, že spolu něco máme a tím pádem tak jeho přítelkyně může žárlit a dělat mu naschvály, to už nikomu nedojde.. Ale ještě lepší by bylo, kdybych našla takový vztah. Bojím se však, že v dnešní době takový snad ani neexistuje...

A víte, co je ještě lepší? Když se nepohodnete s jedným člověkem, se kterým máte plno společných přátel a ti přátelé se rozdělují na dvě skupinky, jedna za tu osobu, jedna za mě. Bohužel za mnou stálo minimum, aspoň jsem měla ten pocit, ale co bylo nejkrásnějí, že se za mě postavili právě ti kluci. A možná proto jim věřím někdy víc, než určitým jiným lidem. Protože tu pro mě byli v ty horší chvilky a to jsem zrovna potřebovala - vědět, že mě někdo má rád a stojí za mnou a nemusím se těch lidí prosit. Protože já už vzdala boj o to, že mám pravdu a naopak, boj o přátelé, protože ti by se nikdy neodklonili jen kvůli blbosti. A proto všem přátelům, převážně klukům patří VELKÉ DÍKY! :)*A k tomu obrázku - přesně takového člověka jsem našla, i když se nejedná o vztah, ale někdy je přátelství více než láska. A tady jde jednoznačně o přátelství, protože mně k tomu chybí ty city, lásku si nikdo nevycucá z prstu jen když někdo hvízdne, nebo ze dne na den, když ji někdo chce...

Važte si kluků, kteří stojí o přátelství, pokud je to oboustranný. Važte si přátel, kteří se za vás postaví, protože pak víte, na koho se obracet, komu věřit.. A snažte se jim to vrátit i s úroky :). Prostě být tu jeden pro druhého.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Al. Al. | Web | 7. srpna 2013 v 13:24 | Reagovat

Já si myslím, že přátelství mezi nezadanou holkou i klukem prostě není. Když je alespoň jeden zadaný, věřím, že už to je obyčejné přátelství.
Já sama mám kamaráda, se kterým se bavím o všem, smějeme se, blbneme,...Kdysi jsem s ním chtěla chodit. Ale když vím, jakého mám úžasného přítele a jak je kamarád příšerný (pokud jde o vztahy), nikdy bych si s ním nic nezačala...

Tak je fajn, že ty máš s kamarádem tak pěkný vztah :) Myslím, že kluci jsou lepší přátelé, než holky. Musíme si přiznat, že my jsme prostě slepice (;D).

2 Nikol Nikol | E-mail | 10. srpna 2013 v 6:47 | Reagovat

Přátelství mezi klukem a holkou egzistuje ;)Měla jsem nejlepšího kamaráda asi rok a půl říkali jsme si úplně všechno,
vždy když mi něco bylo nebo jsem měla s něčím problém například škola,rodina,přátelé, tak hned co to šlo tak za mnou přijel, a zvedl mi náladu :)
A za to jsem nejvíce ráda, že jsem ho poznala, protože už to budou asi 4 roky co spolu chodíme :) A s ním zažívám krásný vztah.
Kdysi jsem ho také odmítala chyběli mi k němu city ale byl pro mě okouzlující v tom jak mi pomáhal. Tak jsem to s ním zkusila a po krátkém čase se objevili i city :)
Ŕíká se že mezi nejlepšíma prátelema jsou ty nejdelší a nejkrásnější vztahy :) ale musí se ryskovat ;)

3 Nik. Nik. | Web | 10. srpna 2013 v 9:26 | Reagovat

Věřím stále tomu, že přátelství mezi něžným pohlávím a mužským existuje. Jedno takové mám, kamarádíme se moc dlouho. Na střední škole si každý myslel, že patříme k sobě, už nás časem přestalo bavit to každému vyvracet. Tak jsme to dále už nekomentovali. I po střední škole se scházíme co to jde, a miluju ho !! jako kamaráda, považuji ho za svýho bráchu, i když je pěknej, a jako kluk se mi určitě líbí, dál bych nešla, protože tímto se pokazí snad úplně všechno si myslím já. Navíc teď má přítelkyni, tak na mě trošku kašle, ale to je pochopitelný :-))

4 Nik. Nik. | Web | 10. srpna 2013 v 9:26 | Reagovat

Věřím stále tomu, že přátelství mezi něžným pohlávím a mužským existuje. Jedno takové mám, kamarádíme se moc dlouho. Na střední škole si každý myslel, že patříme k sobě, už nás časem přestalo bavit to každému vyvracet. Tak jsme to dále už nekomentovali. I po střední škole se scházíme co to jde, a miluju ho !! jako kamaráda, považuji ho za svýho bráchu, i když je pěknej, a jako kluk se mi určitě líbí, dál bych nešla, protože tímto se pokazí snad úplně všechno si myslím já. Navíc teď má přítelkyni, tak na mě trošku kašle, ale to je pochopitelný :-))

5 es ef es ef | Web | 14. srpna 2013 v 12:09 | Reagovat

Já nevím, vážně nevím. Doufám, že ano.

6 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 15. srpna 2013 v 10:30 | Reagovat

A já věřím, že takové přátelství existuje, i když ho nemám, táák. :D Ale chtěla bych mít.. Chybí mi těch pár období v mém životě, kdy jsem za nejlepšího kámoše mohla považovat kluka. Ani s jedním z nich jsem nic neměla, jen nějak nevydrželo ani to přátelství.. Ale to neznamená, že na něj nevěřím. :)
A mimochodem, to na tom obrázku zažívám. Přišlo to z ničeho nic, ale všechny ty body to splňuje. Takže alespoň o tomhle můžu říct, že to skutečně existuje. Nezbývá než věřit, že někde takový vztah čeká na každou holku. :)

7 Alciellë (autorka) Alciellë (autorka) | Web | 15. srpna 2013 v 11:55 | Reagovat

[1]: To jsi řekla správně =D. Občas se tak chováme. A jinak když jsem psala tenhle článek, věřila jsem na to přátelství, ale teď jsem na pochybách po minulé události. Ale přesto zůstaneme přátelé, i když mi asi dochází, že jedna strana bude chtít víc než ta druhá, což se nedá říct u všech. Jednoho kámoše mám, sice se nevídáme, ale píšeme si a věřím mu a on mně. Takže je to tak 50 na 50.

[2]: Ano, takhle někdy začínají ty přátelství, ale já se toho právě bojím. Nerada riskuji a nejsem přesvědčená, že bych do toho vztahu zatím chtěla, či nechtěla. Vztah ti závidím, že vám to tak klape ;).

[3]: Toho si Niky važ, je to super. A to že má přítelkyni je pochopitelný, že už nebude tolik s tebou, ale přesto pořád jste přátelé, jestli se nemýlím? ;) A to je právě na tom to skvělé.

[5]: Taky pořád doufám, když jsem psala tenhle článek, snažila jsem se v to věřit.

[6]: Ten vztah ti přeji, vážně :). A určitě najdeš i takového přítele jako kamaráda :).

8 Allys Allys | Web | 15. srpna 2013 v 12:21 | Reagovat

Tohle je snad ten nejdelší článek, jaký jsem na toto téma četla. Ale četla jsem ho celý. Taky jsem nad tímto tématem dlouho přemýšlela, ač bezúspěšně. Nemohu se dostat tomu druhému člověku do hlavy, abych viděla že i z jeho strany jde jen o přátelství, to nejde. Proto si myslím,že ať už se budeme zamýšlet jak dlouho chceme, na kloub tomu nepřijdeme =) Mě to jeho udivení zase tak zvláštní nepřijde. Já na toto přátelství prozatím nevěřím, ale třeba čas vše změní, doufám v to. Ano,upřímně chtěla. Kluci jsou co se týče přátelství lepší než holky,řekla bych. Nepomlouvají, nemají důvod ti vrazit jen tak z ničeho nic kudlu do zad.

9 Alciellë (autorka) Alciellë (autorka) | Web | 15. srpna 2013 v 12:32 | Reagovat

[8]: Musím s tebou souhlasit. A i když třeba oba budeme přesvědčeni o přátelství, časem třeba přijdeme na to, že to ani přátelství nebylo, že to byla láska, nebo že ten jeden miloval a druhý ne, proto to ten první nepřiznal. Těžko říct. Můžeme nad vším jen dumat :).

10 Allys Allys | Web | 15. srpna 2013 v 12:54 | Reagovat

[9]:právě proto ;) děkuju moc. na vysokou,jen nevím kam a na co

11 neverbeanother neverbeanother | E-mail | Web | 15. srpna 2013 v 15:58 | Reagovat

Těžko říct, ale třeba já mám partu složenou víceméně ze samých kluků...je jich 7 a rozumím si s něma víc než s některýma holkama, je s něma sranda, vždycky mě podrží..sice jsem ted zadaná, ale i když jsem nebyla, nikdy mě to ani k jednomu z nich netáhlo a nic mezi náma nebylo...a myslím že je to netáhlo ani ke mně, známe se už od základky takže jsme spíš jako sourozenci :-D takže nejspíš existuje i když je to úplně jiný případ, než jaký máš ty.

12 Allys Allys | Web | 15. srpna 2013 v 19:39 | Reagovat

blog prošel dnes rekonstrukcí, z tvé občasné aktivity na blogu usuzuji,že bys mohla mít nějaké užitečné rady nebo okomentovat jak se ti změna líbí, děkuji =)

13 Alciellë (autorka) Alciellë (autorka) | Web | 15. srpna 2013 v 21:35 | Reagovat

[11]: Přesně tohle jsem myslela tím přátelstvím, ale u některých to nejde.. proto v to věřím jen u některých :). Je to ale fajn vid? Být obklopená kluky a mít je za přátelé :).

14 neverbeanother neverbeanother | E-mail | Web | 15. srpna 2013 v 21:50 | Reagovat

Jo zbožňuje,jsou super. Je s nima sranda, jsou daleko upřímnější než většina holek, nejsou tak závistiví a tak dále :-) i když uznávám, že potřebuju i svoje kamarádky (jsou jen tři). Jsou určité věci, kterým přece jen porozumí daleko lépe holky :-D

15 Allys Allys | Web | 16. srpna 2013 v 10:40 | Reagovat

děkuju, snad budu mít štěstí =)

16 megiiiii megiiiii | Web | 20. srpna 2013 v 14:11 | Reagovat

Těžko říct.... Myslím, že možné to je ale je to fakt málokdy, už jenom proto že i když se nám někdo nijak zvlášt nelíbí ale máme ho rádi a trávíme s ním dost času, to zalíbení si v něm umíme najít...
Na druhou stranu, když jsou oba zadaní tak je dost možný že se to tomu vyhne a budou to fakt jenom kamarádi, myslím že ve starším věku 25+ to je normálka :)

17 iva iva | 25. srpna 2013 v 17:19 | Reagovat

Ahoj,

pozývam ťa ku mne na giveaway o BALERINKY ANA LUBIN ♥
http://mademoiselleiva.blogspot.sk/2013/08/giveaway-flats-ana-lublin.html

Iva Klepi

18 Allys Allys | Web | 25. srpna 2013 v 17:30 | Reagovat

dvou pokojů? =) jo práce no

19 weriiiq3 weriiiq3 | Web | 25. srpna 2013 v 19:00 | Reagovat

Je to zvláštní, ale přátelství to opravdu může být, pokud Tě ten kluk nepřitahuje fyzicky, tak to třeba vyjde :)

20 weriiiq3 weriiiq3 | Web | 26. srpna 2013 v 10:54 | Reagovat

:)

21 Lucy Lucy | 9. února 2014 v 22:31 | Reagovat

Přátelství mezi mužem a ženou existuje. Máma kamaráda už 3 roky a nikdy mezi námi nic nebylo ani není a já si tohodle moc vážím, protože bych si timhle naše dobré přátelství ani nechtěla pokazit. Říkáme si úplně všechno a když už se někdy pohádáme kvůli blbosti, tak se hned druhý den sejdem když se uklidníme a vyříkáme si to. Většinou jsem měla nejlepší "kámošky" a to byly svině. Ted mám jako nejlepšího kamaráda jeho a moc si toho vážím, protože se takové přátelství jen tak nenajde :) Takže.. Sice vyjímečně, ale přátelství mezi klukem a holkou existuje ;))

22 Vaclav Vaclav | E-mail | 19. března 2016 v 20:08 | Reagovat

Prave intimni ( mysleno blizke , bez sexualniho podtextu) pratelstvi existuje . Mam tu cest miti za praveho pritele nej. Kamaradku kterou znam 18 let (od mych 15) . Nase rozhovory se vedou bez zabran nejen o pocitech , touhach vsech smeru (drive kdyz jsme byli pubertaci tak jsme si rozebirali i sexualni zkusenosti) , probirali jsme jeji divci problemy , i me panske  ,o cemkoliv ,ma to sve vyhody , ona mi rekne svuj nazor z zenske stranky a ja z muzske bez obalu a bez predsudku i kdyz je to pro toho druheho neprijemne. Jsme denne v kontatku ,kdyz potrebuje moji podporu , jsem tu pro ni 24 hod denne a vim ze je to tak i naopak. (Za ty leta jsme se podrzeli navzajem nescetne krat . Napr. Ja ji pomohl po financni strance a poskytl rameno , kdyz ji jeji pritel a dostal do dluhu, zasahl jsem a postaral se aby se rozesli , kdyz jsem videl jak s ni manipuluje (tim jsem ji zachranil od exekuce a pozdeji mi podekovala) , ona mne doprovodila do nemocnice na hospitalizaci (sel jsem na operaci s intimnim panskym problemem o kterem vedela jen ona a ma partnerka) a byla tam se mnou cely den a drzela za ruku - mam syndrom bilych plastu (ma partnerka se nemohla uvolnit z prace , a pote kazdy den,ja take jsem s ni byl , kdyz sla na operaci , ja ji seznamil s novym pritelem , doucuji jejiho syna apod. ) ma partnerka se s ni zkamaradila a jsou si take blizke (ale my jsme si stale blize) , respektuje ji jako clena me rodiny ,podnikame spolu vylety dohromady (2 pary obcas s detma ) anebo sami pokud jsou nasi partneri v praci a my jsme v tuto chvili osireli tak si spolu zajdeme na obed anebo veceri . Kdyz mohu zhodnotit jeji vzhled jedna se o atraktivni zenu . Mozna nejsem jen pravy pritel , ale mozna ji miluju , ale rozhodne ne tak jak svoji,partnerku . Miluju ji stejne ale jinak -jako svou sestru . I kdyz je atraktivni , vazim si ji a mam k ni uctu ,ale opravdu si nedokazu predstavit , ze bych mohl s ni neco mit po sexualni strance , tato predstava je pro mne odporna , stejna jako kdybych neco mel s clenem rodiny(mimo partnerky  ) …. asi tak …

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama